Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
lihongchao Mr. lihongchao
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Shenzhen city KayDeli Refrigeration Equipment Co.,Ltd.

Производи

Home > Производи > Индустриски чилер > Индустриска опрема за ладење со воздушно ладење

Индустриска опрема за ладење со воздушно ладење

Категории на производи од Индустриска опрема за ладење со воздушно ладење , ние сме специјализирани производители од Кина, Модуларен чилер , Индустриска опрема за ладење со воздушно ладење добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Комплет за ладење R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • 25HP воздушен ладилник за вода

  25HP воздушен ладилник за вода

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-025

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 20HP воздушен ладилник за вода

  20HP воздушен ладилник за вода

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-020

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • Чилер за вода за воздух за базени

  Чилер за вода за воздух за базени

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-010

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 8HP воздушен ладилник Скриен чилер

  8HP воздушен ладилник Скриен чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-008

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • Нов пристигнување со воздушно ладење затворен индустриски чилер

  Нов пристигнување со воздушно ладење затворен индустриски чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-006

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 5HP воздушен ладилен дојдете Чилер

  5HP воздушен ладилен дојдете Чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-005

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • Воздух ладење хидро-чилер за вода

  Воздух ладење хидро-чилер за вода

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-003

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • Индустриска ласерска опрема воздушно ладење чилер

  Индустриска ласерска опрема воздушно ладење чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-002

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • Индустриски чилер со воздушно ладење чистач на вода

  Индустриски чилер со воздушно ладење чистач на вода

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-001

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 60hp воздушно ладење вода чилер

  60hp воздушно ладење вода чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-060

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 50hp воздушно ладење вода чилер

  50hp воздушно ладење вода чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-050

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 40hp воздушно ладење вода чилер

  40hp воздушно ладење вода чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-040

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 35HP воздушен ладилник за вода

  35HP воздушен ладилник за вода

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-035

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

  • 30hp воздушно ладење вода чилер

  30hp воздушно ладење вода чилер

  • Бренд: Kaydeli

  • Пакување: дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 5000

  • Сертификат: ISO9001:2015

  • Модел бр.: KC-030

  KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката,...

Кина Индустриска опрема за ладење со воздушно ладење Добавувачи

KC / KWB серија индустриски чилер главно се применува во пластика и гума индустрија; може прецизно да ја контролира температурата на калапи и да го скрати циклусот на лиење, да го зголеми квалитетот на производот и да ја подобри ефикасноста на производството. Тие исто така се користат во металопреработувачката, машинската и инженерската, хемиската и фармацевтската, прехранбената и пијалациската индустрија, ласерската индустрија, електрониката, текстилот, галванизацијата, полупроводнички тестирања, воден млаз, вакуумски слој, градежништво и воена техника.

Дизајн карактеристики

¨ Усвоени светски познати брендови компресори и кондензатор и испарувач со висока ефикасност, обезбедуваат висока ефикасност при ладење, ниска потрошувачка на енергија, низок шум и долг работен век.

¨ Температура на охладена вода од 5 ℃ до 35 ℃.

¨ R22 обвинет, без CFC слободен тип R407C, R410A, R404A, R134A за опција, висока ефикасност при ладење.

¨ Преку испарувач и кондензатор со големина се обезбеди единица за чилер работи под 45C висока амбиентална температура.

¨ Микрокомпјутерски систем за контрола кој нуди точна температурна стабилност во ± 1 ℃.

¨ Низок шум и голем волумен на воздух.

¨ Стандардно опремена Железа пумпа, нерѓосувачки челик или висока лифт пумпа за опција.

¨ Уредите за заштита од поголема заштита обезбедуваат дека чилерирањето работи безбедно.

¨ Иновативната конфигурација на испарувачот во резервоарот обезбедува постојана температура на водата, бидејќи испарувачот го лади самиот резервоар, го намалува амбиенталното зголемување на топлината и ја зголемува ефикасноста.

¨ KWB индустриски чилер кој се лади со вода го усвои кондензаторот на школка и цевка, има дисипација на брзината на топлина и висока ефикасност на ладењето, добро е да се користи во високи температури во околината со изобилна вода.

¨ KC воздух ладење индустриски чилер усвои алуминиум перка / бакарна цевка тип кондензаторот, лесно за чистење и инсталација.

¨ Напојување: 1PH 220V / 50HZ ----- 1 / 2HP до 2HP

3PH 380V / 415V 50HZ ----- 3HP до 60HP

Испрати Испраќам барање

lihongchao

Mr. lihongchao

Е-пошта:

szkaydeli@163.com

Испрати Испраќам барање

Тел:86-0755-28122621

Fax:86-0755-23008879

Мобилен телефон:+8618927422621

Е-пошта:szkaydeli@163.com

Адреса:306, 3rd Floor, Building A, Fulian Industrial Park, Dalang South Road, Longhua Street, Longhua New District, Shenzhen, China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

http://www.kaydelichiller.com